BIOFIRE® Respirační Panel 2.1 plus a SARS-CoV-2 získal CE označení

15 Červenec , 2020

Společnost bioMérieux, světový lídr v oblasti diagnostiky in vitro, dnes oznámila, že respirační panel BIOFIRE® 2.1 plus (RP2.1plus) získal CE označení. BIOFIRE® Respirační Panel 2.1 plus (RP2.1plus) testuje 23 patogenů (19 virů, včetně SARS-CoV-2 a 4 bakterií) odpovědných za nejběžnější infekce dýchacích cest. Bude komerčně dostupný ve všech zemích, které uznávají CE označení.

Výhodou panelu BIOFIRE® RP2.1plus oproti stávajícímu respirační panelu BIOFIRE® Respiratory Panel 2 plus  (RP2plus) je doplnění detekce SARS-CoV-2 do nabídky panelu a současně zachování doby testu přibližně 45 minut. Panel BIOFIRE® RP2.1plus také obsahuje test na koronavirus blízkovýchodního respiračního syndromu (MERS-CoV). Tento nový panel umožňuje poskytovatelům zdravotní péče pomocí jediného testu rychle identifikovat pacienty s běžnými respiračními patogeny a odlišit pacienty s COVID-19. BIOFIRE® RP2.1plus běží na plně automatizovaných systémech BIOFIRE® FILMARRAY® 2.0 a BIOFIRE® FILMARRAY® TORCH a je velmi snadno použitelný.

Dostupnost panelu BIOFIRE® RP2.1plus ve všech zemích uznávajících CE označení představuje globální syndromickou reakci na tuto bezprecedentní pandemii COVID-19,“ řekl Pierre Boulud, hlavní ředitel, výkonný viceprezident pro klinické operace v bioMérieux. „Se zvyšující se výrobní kapacitou reagencií a instalovanou základnou více než 14 000 přístrojů BIOFIRE® po celém světě bude hrát BIOFIRE® RP2.1plus klíčovou roli nyní i v nadcházejícím respiračním období, protože poskytovatelé zdravotní péče čelí pravidelně se vyskytujícím skupinám respiračních patogenů, stejně  jako i SARS-CoV-2 “, dodal.

Panel BIOFIRE® RP2.1plus je součástí sady produktů v reakci na pandemii COVID - 19. ARGENE® SARS-CoV-2 R-GENE® byl uveden na trh v březnu 2020, poté následoval panel USA FDA EUA panel BIOFIRE® RP2.1 a VIDAS® anti-SARS-CoV-2 IgM a anti-SARS-CoV- 2 testy IgG. Tyto doplňkové testy pomáhají vyhovět různým potřebám bioMérieux zákazníků a pacientů po celém světě.

 

Pioneering Diagnostics