bioMérieux oznamuje získání CE označení nového systému identifikace hmotnostní spektrometrie MALDI-TOF: VITEK® MS PRIME

08 Říjen, 2021

Společnost bioMérieux, světový lídr v oblasti diagnostiky in vitro, oznámila získání CE označení pro přístroj VITEK® MS PRIME, další generace systému hmotnostní spektrometrie VITEK® MS MALDI-TOF1 pro rutinní mikrobiální identifikaci během několika minut.

Rychlá identifikace mikroorganismů je klíčovým krokem v mikrobiologickém pracovním postupu. V průběhu posledního desetiletí hmotnostní spektrometrie MALDI-TOF tento proces transformovala a rychle poskytovala kritické informace klinickým lékařům, aby mohli předepisovat účinnější antimikrobiální terapii.

VITEK® MS PRIME zahrnuje inovace šetřící čas a přináší rychlejší výsledky identifikace.

François Lacoste, výkonný viceprezident R&D: "Při vývoji VITEK® MS PRIME jsme měli rozsáhlé informace přímo z laboratoří." Systém obsahuje řadu inovativních funkcí, které usnadňují laboratorní život, včetně vylepšené automatizace a servisovatelnosti, s robustní databází, která se neustále rozšiřuje o nové objevující se patogeny a klinicky relevantní druhy. Bezproblémově se integruje s VITEK® 2 pro testování citlivosti na antimikrobiální látky a systémem MYLA® pro integraci dat a přehledů.”

"Jsme opravdu potěšeni, že můžeme tento jedinečný systém uvést do laboratoří během pandemie Covid-19, kdy jsou jejich potřeby optimálního pracovního toku a efektivity větší než kdy dříve," řekl Pierre Boulud, provozní ředitel klinického provozu, "VITEK® MS PRIME je silná inovace, která posiluje naši nabídku na podporu antimikrobiální péče. Unikátní funkce, jako je upřednostňování naléhavých vzorků a nepřetržité „načítání a odcházení“, umožňují vyšší účinnost a lepší výsledky, které jsou také klíčové v boji proti antimikrobiální rezistenci. "

S 700,0002 úmrtími ročně na celém světě je antimikrobiální rezistence (AMR) celosvětovou prioritou v oblasti zdraví. Antimicrobial Stewardship (AMS) je klíčová součást pro boj s bakteriální rezistencí. VITEK® MS PRIME má pozitivní dopad na programy péče, protože poskytuje ještě rychlejší a vysoce přesnou identifikaci patogenů a výborně využívá rozsáhlou databázi klinicky relevantních druhů k podpoře rychlejší cílené terapie.

VITEK® MS PRIME, vyráběný společností bioMérieux, je výsledkem našeho neustálého závazku podporovat laboratoře přístroji, které poskytují zvýšenou účinnost AMS a účinnější terapii pacientů.

Komerční spuštění VITEK® MS PRIME je plánováno ve vybraných evropských a asijských trzích ve druhé polovině roku 2021 a do roku 2022 bude rozšířeno do zbytku světa.

 

Stahování
Pioneering Diagnostics