bioMérieux posiluje nabídku biomarkerů pro imunoanalýzy akvizicí společnosti Astute Medical

05 Duben, 2018

Marcy l’Étoile, Francie – 4.dubna, 2018 – bioMérieux, světový lídr v oboru in vitro diagnostiky, dnes zveřejnil odkoupení společnosti Astute Medical Inc., která se zabývá zlepšováním diagnostiky vysoce rizikových onemocnění a nemocemi, která jsou identifikována a validována pomocí proteinových biomarkerů. Společnost Astute vyvinula test NEPHROCHECK® pro včasnou diagnostiku akutního selhání ledvin, test  je založen na detekci dvou biomarkerů -IGFBP-7 (Insulin-like Growth Factor-Binding Protein-7) a TIMP-2 (Tissue Inhibitor Metalloproteinases-2).

Tato akvizice buduje na partnertsví uzavřeném v roce 2015 mezi Astute Medical a bioMérieux, kdy Astute udělila společnosti bioMérieux licenci k vývoji a uvedení testu NEPHROCHECK® pro systém VIDAS®. Od roku 2017 společnost bioMérieux je licencovaným distributorem společnosti Astute pro test NEPHROCHECK® na přístroji Astute140 Meter v USA.

bioMérieux bude pokračovat do investování výsledných studií pro NEPHROCHECK® a vývoji biomarkerů ve spolupráci se společností Astute a i nadále spolupracovat s licenčními a distribučními partnery společnosti Astute, aby test NEPHROCHECK®  byl celosvětově dostupný všem pacientům.

Akutní selhání ledvin je hrozbou pro veřejné zdraví, je nákladné a potencionálně nebezpečné u hospitalizovaných pacientů1. Dnes u 50 procent těžce nemocných pacinetů se rozvíjí akutní selhání ledvin2 což může vést k prodloužení hospitalizace 3, chronickému onemocnění ledvin4, vyššímu riziku mortalitya vyšším nákladům na péči3. Vědecká studie publikovaná v časopise Intensive Care Medicine5 uvedla snížení až o 33,9 procent výskytu středně závažných a těžkých selhání ledvin po operacích srdce, kdy lékaři použili test NEPHROCHECK® pro identifikaci pacinetů se středně a težce závažnými onemocněními ledvin a následně zavedli péči dle doporučeních v Kidney Disease Improving Global Outcomes (KDIGO).

Pro kriticky nemocné pacienty jsou unikátní biomarkerové testy jako jsou VIDAS® BRAHMS PCTa NEPHROCHECK® komplementární: řízení prokalcitoninu zkracuje antibiotickou léčbu, což je důležité pro zachování nepoškozených ledvin, zatímco NEPHROCHECK® test určuje riziko akutního ledvinového onemocnění, který je důležitý pro antibiotickou správu a další lékařské intervence.

bioMérieux se dohodla na odkoupení všech akcií společnosti Astute Medical za zhruba 90 miliónů $ v hotovosti. 

 


Reference:

(1) Lewington AJP, Cerdá J, Mehta RL Raising Awareness of Acute Kidney Injury: A Global Perspective of a Silent Killer. Kidney Int. 2013;84(3):457-467

(2) Mandelbaum T, Scott DJ, Lee J, et al. Outcome of critically ill patients with acute kidney injury using the AKIN criteria. Crit Care Med. 2011;39(12):2659-2664

(3) Dasta JF, Kane-Fill SL, Durtschi, AJ, Pathak DS, Kellum JA. Costs and outcomes of acute kidney injury (AKI) following cardiac surgery. Nephrol Dial Transplant. 2008;23:1970-1974.

(4) Hobson C, Ozrazgat-Baslanti T, Kuxhausen A, et al. Cost and mortality associated with postoperative acute kidney injury. Ann Surg. 2014;00:1-8

(5) Meersch M, Schmidt C, Hoffmeier A, et al. Prevention of cardiac surgery-associated AKI by implementing the KDIGO guidelines in high risk patients identified by biomarkers: the PrevAKI randomized controlled trial. Intensive Care Med. (2017). doi:10.1007/s00134-016-4670-3.

 

Stahování
Pioneering Diagnostics