bioMérieux posiluje svůj závazek bojovat proti antimikrobiální rezistenci akvizicí společnosti Specific Diagnostics, inovativní společnosti zaměřující se na rychlé řešení AST

12 Duben, 2022

Marcy l’Étoile, Francie, 12.duben 2022 –bioMérieux, světový lídr v oblasti in vitro diagnostiky, oznamuje, že uzavřel dohodu o akvizici společnosti Specific Diagnostics, soukromé společnosti se sídlem v USA, která vyvinula systém rychlého testu antimikrobiální citlivosti (AST), který dodává fenotypové AST přímo z pozitivní hemokultury. bioMérieux drží menšinový podíl ve společnosti Specific Diagnostics od roku 2019, obě společnosti podepsaly v roce 2021 dohodu o společné distribuci pokrývající evropský trh.

Antimikrobiální rezistence (AMR) je globální hrozbou, přičemž infekce způsobené patogeny rezistentními na antibiotika jsou jednou z hlavních příčin úmrtí na celém světě. Aby lékaři zachraňovali životy pacientů a rychle optimalizovali terapie, jsou rychlé a přesné výsledky a interpretace AST zásadní. Kromě zlepšení výsledků u pacientů rychlá AST také snižuje globální zátěž AMR tím, že umožňuje implementaci efektivních institucionálních programů Antimicrobial Stewardship (AMS). V dokonalém souladu s prioritou bioMérieux poskytovat inovativní diagnostiku na podporu antimikrobiálního dozoru poskytuje systém SPECIFIC REVEAL Rapid AST použitelné výsledky pro gramnegativní bakterie přímo z pozitivních hemokultur v průměru za 5 hodin. To pomáhá lékařům řešit problém infekcí krevního řečiště, což umožňuje buď včasnou deeskalaci na cílenou, vhodnější a levnější terapii, nebo život zachraňující rychlou eskalaci na účinnější terapii tam, kde je přítomna multirezistentní (MDR) infekce.

S přidáním SPECIFIC REVEAL Rapid AST umožňuje jedinečné a komplexní výsledky AST pro gramnegativní bakterie ve stejný den, což umožňuje cílenější léčbu a zlepšuje výsledky pacientů.

Systém SPECIFIC REVEAL Rapid AST, vyvinutý společností Specific Diagnostics založený na své jedinečné, patentované technologii metabolomického podpisu, nabízí snadno použitelný nástroj s cíleným menu, malým tvarem, vhodný pro řešení potřeby klinických laboratoří. SPECIFIC REVEAL se hladce integruje s řešením od společnosti bioMérieux, včetně BACT/ALERT® VIRTUO®, VITEK® MS PRIME, BIOFIRE® BCID2, VIDAS® PCT a VITEK®2.

K přidání SPECIFIC REVEAL do portfolia společnosti bioMérieux došlo v době, kdy společnost nedávno oznámila schválení VITEK® MS PRIME FDA.

 

Tato akvizice posiluje náš dlouhodobý závazek udržet účinnost antibiotik pro budoucí generace. S přidáním systému REVEAL Rapid AST společnosti Specific Diagnostics do našeho mikrobiologického portfolia společnost bioMérieux dále podporuje lékaře a laboratoře při dalším zlepšování výsledků pacientů a posilování antimikrobiálního dozoru s využitím naší rozsáhlé distribuční sítě.

Alexandre Mérieux, Předseda a generální ředitel, bioMérieux

 

Stahování
Pioneering Diagnostics