bioMérieux se aktivně angažuje v boji proti novému koronaviru SARS-CoV-2

10 Březen, 2020

Jako lídr v mikrobiologické diagnostice se bioMérieux aktivně angažuje v boji proti novému koronaviru SARS-CoV-2 vývojem účelových diagnostických testů.

Kvůli rychlému celosvětovému šíření infekce nového koronaviru se situace prevence a její kontroly pomocí diagnostického testování stává kritickou. Vzhledem k naléhavosti situace jsme se rozhodli vyvinout na našich manuálních a automatizovaných řešeních PCR dva doplňkové specifické diagnostické testy pro SARS-CoV-2.

  • Real-time PCR test v naší řadě ARGENE®, který lze použít k testování velikého počtu pacientů.
    Tento manuální test může provádět jakákoli klinická laboratoř, která používá technologii PCR, je kompatibilní s většinou PCR systémů dostupných na trhu a poskytuje výsledky za 3 až 4 hodiny.
  • RT-PCR test na přístroji BIOFIRE® FILMARRAY® 2.0 nebo TORCH, který lze použít pro individuální diagnostiku nebo pro pacienta v akutní fázi.
    Tento druh testu je snadno použitelný a mohou jej provádět jednotlivci, kteří absolvovali školení na dané přístroje. Je zcela automatizovaný a výsledky jsou dostupné přibližně za 1 hodinu.

Oba testy prošly zrychleným vývojovým procesem. Časový rámec pro spuštění testu ARGENE® RUO (pouze pro výzkumné účely) je naplánován na konec března. Časový rámec pro spuštění testu BIOFIRE® bude záviset na úspěšném dokončení vývoje a schválení prostřednictvím příslušných regulačních orgánů a bude sdělen v samostatném dopise.

 

 

Pioneering Diagnostics