bioMérieux zažádala o  FDA schválení pro BIOFIRE® FILMARRAY® Pneumonia panel

19 Duben, 2018

bioMérieux světový lídr na poli in vitro diagnostiky, oznamuje, že společnost BioFire Diagnostics, její pobočka pro molekulární  biologii předložila úřadu v USA (Food and Drug Administration) pro 510(k) schválení produkt BIOFIRE®  FILMARRAY®  Pneumonia panel. Tento nový panel pomůže při diagnostice specifických látek, které způsobují infekci dolních dýchacích cest.

BIOFIRE® navazuje na 25 let zkušeností s molekulární diagnostikou a vývojem dosud nejmodernějšího panelu - BIOFIRE® Pneumonia panel. Testy BIOFIRE® změnily laboratorní workflow a managenent pacientů napříč různými stupni onemocnění. BIOFIRE® Pneumonia Panel doplní existující  BIOFIRE® respirační panel a BIOFIRE® Respirační panel 2, a tak poskytne komplexní diagnostické řešení pro respirační infekce.

Randy Rasmussen, CEO společnosti BioFire Diagnostics a výkonný víceprezident pro molekulární biologii společnosti bioMérieux prohlásil: “Pneumonia je jedna z nejčastějších příčin návštěvy pacientů v nemocnici, ale základní příčina infekce je zřídka identifikována. To vede k nadměrné spotřebě léků a nadužívání antibiotik. Pomocí panelu BIOFIRE® Pneumonia  budou nemocnice  schopné rychle identifikovat příčinu pneumonie a tak zajistit cílenou léčbu .

BIOFIRE® Pneumonia panel slouží k identifikaci 33 cílů ve spůtu (včetně endotrachealního aspirátu) a bronchoalveolární laváže (včetně mini-BAL). Seznam cílů obsahuje: 18 bakterií, 8 virů a 7 genů proti antimikrobiální rezistenci. Patnáct z bakteriálních cílů bude reportováno s množstvím organismu ve vzorku. Toto je nový prvek v moleklárně diagnostickém panelu a je analogický semikvantitativnímu hlášení, které je běžně provádí v klinických laboratořích. bioMérieux plánuje v registraci i v jiných částech světa.

BIOFIRE® Pneumonia Panel je kompatibilní se všemi existujícími instrumenty včetně systémů FILMARRAY® 1.5, FILMARRAY® 2.0, a FILMARRAY® TORCH .

 

Stahování
Pioneering Diagnostics