bioMérieux získává většinový podíl v Hybiome a posiluje tak svoji pozici v Číně a na imunologickém trhu 

09 Listopad, 2018

Marcy l’Étoile, Francie – 9.listopad 2018 – bioMérieux, světový leader v oblasti in vitro diagnostiky, dnes oznamuje získání většinového podílu v Suzhou Hybiome Biomedical Engineering Co.Ltd. Toto oznámení následuje po akvizici menšinového podílu v červenci 2018.

Společnost byla založena v roce 2009 a sídlí v Suzhou (Čína), společnost Hybiome se specializuje na automatizované imunologické testy. Společnost vyvíjí, vyrábí a prodává kompletní sortiment diagnostických roztoků (činidel, nástrojů a softwaru) schválených Výborem pro kontrolu potravin a léčiv (CFDA) v Číně.

Hybiome prodává dva automatizované imunoanalyzátory (AE-180 a AE-240), které využívají nejnovější generaci technologií CLIA1 a zahrnují nabídku téměř 80 parametrů. Hybiome nedávno získal povolení CFDA pro systém AE-120, aby zvýšil přístup k nabídce testů. Instalační základna společnosti Hybiome má asi 1000 aktivních nástrojů, které jsou používány především ve středně velkých nemocnicích (100 až 500 lůžek), známých jako zařízení třídy 2. V Číně trh s imunoanalýzou představuje přibližně 2 miliardy EUR a vykazuje růst přibližně 20-25%. 

bioMérieux distribuuje své diagnostické řešení v Číně již více jak 25 let. Společnost má dlouholeté zkušenosti v oblasti imunoanalýzy prostřednictvím řady VIDAS®, která je v Číně široce používána pro testy v nemocnicích s více než 500 lůžky a ve specializovaných zařízeních (třída 3).

bioMérieux již více než 25 let má pevné vazby s Čínou. Jsme potěšeni, že uzavřeme tuto dohodu s firmou Hybiome, která má pozoruhodné zkušenosti v oblasti imunoanalýz. Tento nový důležitý krok je plně v souladu s naší mezinárodní strategií rozvoje, která spočívá v umístění výzkumu a výroby co nejblíže potřebám pacientů a zdravotní péče”, prohlásil Alexandre Mérieux, ředitel a CEO  společnosti bioMérieux.

Společnost Hybiome zaměstnává přibližně 300 zaměstnanců, z čehož  téměř 80 zaměstnanců pracuje ve výzkumu a vývoji. Společnost má jak výrobní zařízení, tak výzkumné laboratoře s plány na expanzi v průmyslovém zdravotnickém parku Suzhou. Očekává, že v roce 2018 překročí 20 milionů eur, což je prudký nárůst oproti roku 2017.

 
 

BIOMÉRIEUX V ČÍNA

Rodina Mérieux rozvinula úzké vztahy s Čínou třemi generacemi. Dnes má Čína významnou roli ve strategii bioMérieux:
 
- 3. největší dceřiná společnost společnosti BioMérieux z hlediska tržeb
 
- 400 zaměstnanců ve výzkumu a vývoji, výrobě a prodeji
 
- 6 kanceláří: Šanghaj, Peking, Chengdu, Guangzhou, Hong Kong a Taipei
 
Dále se společnost zavázala podporovat vzdělávací programy pro zdravotnické pracovníky se zaměřením na lékařskou a ekonomickou hodnotu diagnostiky a iniciativ zaměřených na zvyšování povědomí o hlavních výzvách v oblasti veřejného zdraví, jako je antimikrobiální rezistence.

1 CLIA = ChemiLuminescence ImmunoAssays

 

Pioneering Diagnostics