První tři diagnostické testy na koronavirus SARS-CoV-2 dostupné od společnosti bioMérieux

11 Březen, 2020

Společnost bioMérieux, světový lídr v oblasti diagnostiky in vitro, oznamuje uvedení 3 různých testů zaměřených na epidemii COVID-19 a na splnění potřeb lékařů a zdravotnických orgánů v boji proti této nově se vyskytující infekční nemoci.

Společnost bioMérieux dokončila vývoj testu SARS-COV-2 R-GENE®. Tento test bude k dispozici na konci března. 

Paralelně se vyvíjí plně automatizovaný test založený na technologii BIOFIRE® FILMARRAY® s podporou Ministerstva obrany USA. Tento test specificky detekuje SARS-CoV-2 a je navržen pro provoz na platformách FILMARRAY® 2.0 a FILMARRAY® TORCH.

bioMérieux také vyvíjí rozšířenou verzi svého BIOFIRE® FILMARRAY® Respiračního panelu 2, jehož název bude Respirační panel 2.1 BIOFIRE®  (RP2.1). Tento nový panel bude zahrnovat SARS-CoV-2 kromě 21 dalších běžných respiračních patogenů a přinese výsledky přibližně za 45 minut. Bude také k dispozici na platformách FILMARRAY® 2.0 a FILMARRAY® TORCH.

Tyto dva testy BIOFIRE® budou předloženy příslušným regulačním orgánům ve Q2 a Q3 2020, jejich spuštění bude následovat ihned po regulačním schválení.

Testy ARGENE® SARS-COV-2 R-GENE® se budou vyrábět ve francouzském Verniolle, testy BIOFIRE® SARS-CoV-2 a BIOFIRE® RP2.1 ve městě Salt Lake City (USA). Obě výrobní místa těží z rozsáhlých odborných znalostí při výrobě reagencií pro molekulární biologii v průmyslovém měřítku.

 

Další informace o diagnostickém testu ARGENE® SARS-COV-2 R-GENE®:

Stejně jako všechny testy v řadě ARGENE® může test SARS-COV-2 R-GENE® provádět jakákoli laboratoř s využitím technologie PCR na většině komerčně dostupných platforem pro extrakci a amplifikaci nukleových kyselin. Výsledky jsou doručeny do 4 až 5 hodin a současně může být zpracováno velké množství vzorků pacientů.
 
Test se opírá o odborné znalosti a vývojové know-how bioMérieux a je navržen tak, aby zajistil spolehlivou diagnózu, i když virus mutuje. Zahrnuje tedy dva testy: první umožňuje specifickou detekci dvou genů SARS-CoV-2, druhý detekuje patogennější beta koronaviry včetně SARS-CoV, virů podobných SARS, SARS-CoV-2 a MERS-CoV. Obsahuje také kontroly pro měření kvality vzorku a procesu testování.
Stahování
Pioneering Diagnostics