bioMérieux – Finanční zpráva za první čtvrtletí roku 2021

27 Duben, 2021

bioMérieux, světový lídr v oblasti in vitro diagnostiky, dnes vydává informace ke své obchodní činnosti za tři měsíce k 31. březnu 2021.

  • Organický růst v prvním čtvrtletí 16,5% při stálých směnných kurzech a rozsahu konsolidace: tržby 845 milionů EUR, což je nárůst o 9,9%.
  • Molekulární biologie vzrostla o 19% za čtvrtletí se zpomalením poptávky po respiračních panelech BIOFIRE® v USA na konci období
  • Silný 28% růst v imunotestech, vyvolané onemocněním COVID a některými nouzovými testy, v kombinaci s rutinními parametry
  • Solidní 14% růst v průmyslových odvětvích, mikrobiologie se vrací k růstu
  • Výhled do roku 2021: Došlo k mírnému upravení prodeje v prvním pololetí i celoročnímu, protože dochází k zlepšení zdravotní situace v USA a snižuje se poptávku po respiračních panelech BIOFIRE®.

Alexandre Mérieux, Chairman and Chief Executive Officer, prohlásil: “V trvale nejistém obchodním prostředí rostou konsolidované tržby v prvním čtvrtletí roku 2021 o více než 16%. Zdravotní situace se však stále vyvíjí a vede k velmi nepředvídatelným trendům, které nás vedou k aktualizaci našeho výhledu. Přesto věříme v naši strategii zaměřenou na infekční nemoci prostřednictvím různých aplikací.” 

 

Stahování
Pioneering Diagnostics