bioMérieux získává společnost Invisible Sentinel, americkou společnost se specializací na molekulární testování potravin a nápojů

07 Únor, 2019

Společnost bioMérieux, významný hráč v oblasti diagnostiky in vitro a světový lídr v mikrobiologickém testování potravin, dnes oznámil akvizici společnosti Invisible Sentinel Inc. Tato společnost se sídlem ve Philadelphii (PA) vyvíjí, vyrábí a prodává inovativní molekulární diagnostické testy pro rychlou, přesnou a spolehlivou detekci patogenů a škodlivých organismů v potravinách a nápojích.

Invisible Sentinel vyvinul Veriflow®, inovativní technologii DNA Signature Capturing, která kombinuje velmi jednoduché protokoly a pracovní postupy s rychlými výsledky, přesností a specificitou. Tato platforma pro molekulární testování je velmi snadná a nevyžaduje sofistikovanou laboratorní infrastrukturu. Zaměřuje se na diverzifikované segmenty zákazníků v potravinářském a nápojovém průmyslu (pivo, víno, drůbež, džusy, nutraceutika atd.). Patentovaná technologie Veriflow®, která integruje inovativní přístupy založené na konvenčních vědeckých principech, má již od začátku roku 2014 osvědčený vstup na trh s více než 1 milionem testů.

Tato akvizice posiluje pozici společnosti bioMérieux v testování potravinových patogenů a organismu pro nové segmenty zákazníků, jako jsou pivovary a vinárny. bioMérieux nyní nabídne inovativní alternativy, které zajistí přesné výsledky testů vzácných patogenů a náročných potravinových matric. Akvizice také doplňuje řešení bioMérieux pro testování potravin pomocí GENE-UP® a nabízí příležitost přizpůsobit testy Invisible Sentinel na systému GENE-UP® a zpřístupnit je tak zákazníkům, kteří zpracovávají vysoký denní objem vzorků.

“Jsme velice nadšeni tím, že se k nám přidá společnosti Invisible Sentinel a vítáme ji v bioMérieux, "řekl Nicolas Cartier, výkonný viceprezident pro průmyslovou mikrobiologii v bioMérieux. "Tato akvizice vyjadřuje závazek společnosti bioMérieux přinést inovativní řešení zákazníkům, aby zajistila kvalitu potravin a nápojů a přispěla k ochraně zdraví spotřebitelů.

Dr. Nicholas Siciliano, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Invisible Sentinel, dodal: "Jsme nadšeni, že dnes vstupujeme do rodiny bioMérieux. BioMérieux má řadu inovací v oblasti diagnostiky a proto je ideálním partnerem pro urychlení našeho růstu. Jejich celosvětová obchodní síť a vedoucí postavení na trhu s mikrobiologickými potravinami umožní našim produktům oslovit ještě více zákazníků po celém světě a současně nám umožní poskytnout našim klientům v USA další technologie a zdroje. Nakonec toto partnerství výrazně zvýší naši schopnost vyvíjet nové produkty, zavádět naše technologie na nové trhy a lépe sloužit našim stávajícím zákazníkům v potravinářském a nápojovém průmyslu. "
 
Společnost bioMérieux získala všechny akcie společnosti Invisible Sentinel Inc. za zhruba 75 milionů dolarů v hotovosti za obvyklých úprav. Společnost má 40 zaměstnanců (FTE) a v roce 2018 měla tržby ve výši přibližně 9 milionů dolarů a to s výrazným dvojciferným růstem meziročně.
Pioneering Diagnostics